مشارکت در دومین نمایشگاه وکنگره بهداشتی بغداد
۱۳۹۶-۱۱-۰۳
به استناد استعلام درخصوص افزایش یا کاهش و یا اصلاح شرح متن ردیف های تعرفه کالاها
۱۳۹۶-۱۱-۰۵

سفیر نروژ در تهران مطرح کرد: آمادگی نروژ برای انتقال دانش فنی شیلات و آبزی پروری به مازندران

سفیر نروژ در تهران مطرح کرد:

آمادگی نروژ برای انتقال دانش فنی شیلات و آبزی پروری به مازندران

 

سفیر نروژ در تهران از آمادگی نروژ برای انتقال دانش فنی شیلات و آبزی پروری به مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران، لارس نوردروم در نشست با مدیران دستگاه های اجرایی، مدیران بنگاه ها و فعالین اقتصادی مازندران  با بیان ظرفیت های خوب همکاری تجاری واقتصادی بین دو کشور، افزود: همکاری های بین دو کشور در تحقق تفاهم نامه هایی درآمد زا برای دو طرف منعقد خواهد شد تا دو کشور از این همکاری ها بهره برند.

وی همکاری در حوزه آبزی پروری را با مازندران مثبت ارزیابی کردوگفت: مازندارن به دلیل موقعیت جغرافیایی خود می تواند در این زمینه با نروژ همکاری های خوبی را داشته باشد.

لارس نوردروم به بازدید خود از واحد های پرورش ماهی های خاویاری در مازندران اشاره کردو  ادامه داد: برای انتقال دانش فنی در زمینه صنعت شیلات و آبزی پروری آمادگی لازم را برای ورود به عرصه  همکاری با مازندارن داریم.

سفیر نروژ در تهران به امضای  قرادادی با شرکت ملی نفت ایران اشاره کردو  ادامه داد:  در زمینه همکاری های نفت و گاز و  کشف ذخایر نفتی در دریای خزر قراردادهایی را با شرکت  ملی نفت ایران  منعقد کردیم.

وی یادآور شد: در بخش کشتیرانی و بیمه در دریای خزر شرکت های  نروژی می توانند همکاری های خوبی را با ایران داشته باشند.

 

 

همکاری مازندران و  نروژ در زمینه کشاورزی

 

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: مازندران در زمینه کشاورزی می تواند همکاری خوبی با نروژ داشته باشد.

عبداله مهاجر دارابی به توصیف ظرفیت های اقتصادی نروژ پرداخت و این کشور را یکی از صادرکنندگان نفت نامید وگفت: نروژ با صادرات روزانه سه میلیون بشکه نفت هشتمین کشور صادرکننده این محصول در جهان و بزرگترین صادر کننده در اروپای غربی است.

وی با بیان اینکه درآمد های نفتی این کشور یک چهارم در آمد سرانه نروژ را به خود اختصاص داده است ، بیان داشت : با ظرفیت خوبی که این کشور در حوزه صادرات نفت و گاز دارد ایران می تواند در این زمینه همکاری های خوبی را با این کشور داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با تاکید بر اینکه با رویکرد افزایش همکاری های تجاری و اقتصادی می توان ظرفیت های خوبی را ایجاد کرد، افزود: در حوزه آبزی پروی می توانیم همکاری های  مناسبی را با نروژ داشته باشیم.

وی مازندارن را دارای ظرفیت خوبی برای همکاری در زمینه آبزی پروری عنوان کردو گفت: در این بخش می توان همکاری خوبی را  با نروژ که  عملکرد خوبی در حوزه آبزی پروی و پرورش ماهی های مختلف دارد ؛ انجام داد.

مهاجر زمینه همکاری مازندران و نروژ را مطلوب دانست وبا بیان اینکه مازندران در ۱۲ ظرفیت بخش کشاورزی رتبه اول و دوم کشور را  دارد ،  ادامه داد: مازندران با ظرفیت های خوب در بخش کشاورزی می تواند در بخش های مختلفی با کشور نروژ همکاری داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران ارتباط تجاری خوب را در بخش گردشگری خواستار شدو ادامه داد: مازندارن در حوزه گردشگری می تواند خدمات خوبی را به گردشگران ارائه دهد و در این زمینه جاذبه های خوبی را در اختیار دارد.

مهاجر  با بیان اینکه در چهار  ماهه سال ۹۶ حدود شش میلیون دلار صادرات داشتیم ، خاطر نشان کرد: در زمینه واردات و صادرات می توان فرصت های خوبی را ایجاد کرد و سطح ارتباط تجاری  مازندارن و نروژ را افزایش داد./